Kapela

Pokud se chcete dozvědět více o jednotlivých členech kapely, tak jste na správném místě.

Veronika Kratochvílová

zpěv, klávesy

Zpěvačka, klávesistka Veronika zpívá už od malička, studovala klavír, flétnu a zpěv. Jedna ze zákládajících členů skupiny Velvet. Předchozí angažmá ve skupině Isabelle (rok 1996-2000). Hraje na klávesy Roland RS5, používá mikrofon Shure Beta 58. Alternuje se s Aničkou Faistlovou.

Tomáš Kratochvíl

zpěv, kytara

Zpívající kytarista, kapelník a jeden ze zakladatelů skupiny Velvet, první kytaru (Jolana) zdědil po strýci asi v roce 1988, od té doby vyměnil spousty nástrojů. V současné době hraje na kytary Fender Stratocaster a Yamaha APX700, na zpěv používá mikrofon Shure Beta 58.

Hrál v hudebních skupinách: Scart (1993-1999) Isabelle (1998-2000) Velvet (od roku 2000 dodnes) Ironcross (od roku 2005 dodnes)

Josef Nykl

zpěv, kytara

Zpěvák a kytarista Pepa přináší kapele rockový vokál, členem skupiny je od roku 2007. Hraje na kytaru Cort a na zpěv používá stejně jako ostatní členové kapely mikrofon Shure Beta 58.

Hrál mimo jiné ve skupinách Puls a SpleiS. Alternuje se s Vaškem Novotným.

Vašek Novotný

zpěv, kytara

Zpěvák a kytarista Vašek je členem skupiny od roku 2017. Hraje na elektrickou kytaru Fret-King Eclat a akustickou kytaru Vintage. Zpíval a hrál v kapelách Arien a Maraton. Alternuje se s Pepou Nyklem.

Anna Faistlová

zpěv

Zpěvačka Anička je nejnovějším členem kapely. Zpívala v kapele Stone, v současné době zpívá i v Jamiroquie revival. Alternuje se s Veronikou Kratochvílovou.