Kapela

Pokud se chcete dozvědět více o jednotlivých členech kapely, tak jste na správném místě.

Veronika Kratochvílová

zpěv, klávesy

Zpěvačka, klávesistka Veronika zpívá už od malička, studovala klavír, flétnu a zpěv. Jedna ze zákládajících členů skupiny Velvet. Předchozí angažmá ve skupině Isabelle (rok 1996-2000). Hraje na klávesy Roland Juno Di, používá mikrofon Shure Beta 58. Alternuje se s Aničkou Faistlovou.

Tomáš Kratochvíl

zpěv, kytara

Zpívající kytarista, kapelník a jeden ze zakladatelů skupiny Velvet, první kytaru (Jolana) zdědil po strýci asi v roce 1988, od té doby vyměnil spousty nástrojů. V současné době hraje na kytary Fender Stratocaster a Yamaha APX700, na zpěv používá mikrofon Shure Beta 58.

Hrál v hudebních skupinách: Scart (1993-1999) Isabelle (1998-2000) Velvet (od roku 2000 dodnes) Ironcross (od roku 2005 dodnes)

Anna Faistlová

zpěv

Zpěvačka Anička zpívala v kapele Stone, v současné době zpívá i v Jamiroquie revival. Alternuje se s Veronikou Kratochvílovou.

Vašek Novotný

zpěv, kytara

Zpěvák a kytarista Vašek je členem skupiny od roku 2017. Hraje na elektrickou kytaru Fret-King Eclat a akustickou kytaru Vintage. Zpíval a hrál v kapelách Arien a Maraton. Alternuje se s Michalem Kováčikem.

Michal Kováčik

zpěv, klávesy

Zpěvák a klávesista Michal je náš nejnovější člen. Po letech hraní v zahraničí doplnil sestavu po odcházejícím Pepovi Nyklovi. Alternuje se s Vaškem Novotným.